Головна » 2020 » Вересень » 28 » 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотеки – найдавніші сховища знань на планеті. Перша бібліотека виникла 2,5 тисячі років тому у храмі вавилонського міста Ніппур.

Першою бібліотекою України вважається книгосховище створене за часів правління Ярослава Мудрого. Сьогодні в Україні нараховується 40 тисяч бібліотек.

Враховуючи величезну роль бібліотек у поширені знань та виховання культурного громадянина, у 1998 році було ухвалено щороку відзначати 30 вересня як Всеукраїнський день бібліотек.

Чи знаєте ви, що:

• найменша бібліотека у світі – в індійському місті Амрістарі. У ній зберігається одна книга;
  • одна з найбільших бібліотек світу – національна бібліотека конгресу США. Її книжковий фонд – 4 млн. примірників;
  • у Швеції у Стокгольмській Громадській бібліотеці планують створити «безкінечну» стіну книг. Це буде довжелезна стіна з полицями для книг. Читачі ходитимуть галереями вздовж неї і братимуть уподобані книги;
  • у нашому місті є три шкільних бібліотеки, одна дитяча та масова. Вони завжди чекають на читачів, тому поспішайте. Зустріч з книгою це завжди свято.

З книги ми дізнаємося про минуле та сьогоднішній день, вона веде нас у захопливу подорож.

Книжка – всюди, поруч із нами.

Вона наш друг і порадник.

Шануйте її друзі, любіть і бережіть.

Зі святом вас читачі і колеги!

Переглядів: 104 | Додав: malka-n | Рейтинг: 0.0/0