Головна » 2020 » Травень » 13 » День слов’янської мови та писемності
12:52
День слов’янської мови та писемності

Щорічно 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської абетки, перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови, проповідників християнства.

За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі, ченці, брати Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов'янської писемності, перекладаючи церковнослов'янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи.

Вшанування пам'яті засновників слов'янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії — в 1851.

В Україні ім'я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845-1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

Вони також упорядкували словенський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія І їх учнів мала всеслов'янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов'янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов'янської писемності, фундамент усіх слов'янських літератур.

Здобутки рівноапостольних Кирила І Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.

Наш спільний обов'язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а  й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.

Утверджуймо Імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову! Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

Переглядів: 17 | Додав: malka-n | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar