Головна » Статті » Мої статті

Година спілкування "Подаруй книзі друге життя"

 

Поки книжка здорова

Друже !

 Книги – як люди: народжуються, живуть, старіють.  Як і люди можуть хворіти. Для того, щоб вони не хворіли у бібліотеці кожного четверга працює «Книжчина лікарня» де ти зможеш вилікувати книжку і повернути їй належний вигляд.

   Кожну хворобу можна попередити. Тому ми радимо тобі позбутися поганих звичок і запам’ятати, що з книжками не можна робити:

                        1. Не можна перегинати книжки.

                        2. Не можна загинати сторінки.

                        3. Не можна закладати в книжки олівці.

                        4. Не можна  брати книжки брудними руками.

                        5. Не можна читати книжки під час їжі.

                        6. Не можна читати книжки на сонці.

   Книги бояться і бруду, і вологи, і сонячних променів – псується папір. Ще книжки бояться пилу і комах – точильників.

   Класти книгу треба тільки на чисті столи і парти. Перегортаючи прочитану сторінку, звикайте тримати її за верхній край. І ніколи – ніколи не слиньте пальці.

                                         ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!

Усім книжкам потрібне чисте кімнатне повітря з температурою 18-20 градусів Цельсія при вологості 50-60%. Це найкращі умови для збереження здоров’я і людей і книжок.

    Книжкова поліклініка

 Друзі! Уявіть собі, у книжок теж бувають «заразні» хвороби: пліснява і комахи. Бувають «вроджені» хвороби: в друкарні від недогляду переплутали або не прошили аркуші, погано тиснули текст.

 «Від старості» (тобто від часу) всі книжки неминуче псуються навіть при найправильнішому, найакуратнішому житті: жовтіє і стає ламким папір, псуються обкладинки.

  А неправильне життя (тля і яскраві сонячні промені) дуже швидко старить книжку...

  Від неправильного поводження навіть нова книжка може за два-три тижні розвалитися на шматки: якщо її перегинати, закладати що попало, загинати сторінки, кидати.

  Але від чого б постраждала книжка її негайно треба лікувати. Чим швидше ви допоможете книжці, тим краще.

�� ніколи не слиньте пальці.

                                         ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!

Усім книжкам потрібне чисте кімнатне повітря з температурою 18-20 градусів Цельсія при вологості 50-60%. Це найкращі умови для збереження здоров’я і людей і книжок.
 

Книжкова лікарня

 

Від хвороби залежить і лікування. Одні хвороби легші, інші важчі. Одне лікування швидше, інше – повільніше.

   У книжчиній лікарні не тримають через дрібниці. Тут хворим книжкам роблять справжні операції. Книжки ріжуть, зшивають, клеють.

   Але щоб операція була успішною, її треба добре підготувати. Все важливе: і стан книжки, клей, папір, ножиці, лінійка.

   Паперову обкладинку можна покрити блискучою захисною плівкою, яка оберігатиме її від багатьох шкідливих впливів: від пилу, вологи, тютюнового диму. До того ж зробить книгу яскравішою, ошатнішою.

   Діти!  Тому дуже просимо вас вчасно потурбуватися про книжку.

                          Чекаємо вас у книжковій лікарні!

Книга твій друг - бережи його!

Книги, за якими ви навчаєтеся – шкільні підручники.Перш ніж потрапити у ваші руки, підручник проходе довгий і непростий шлях. Люди найрізноманітніших професій беруть участь у його створенні. Підручник треба написати, проілюструвати, перевірити, чи немає в ньому помилок, надрукувати.

А яка велика праця людей вкладується у виготовлення паперу! Від ялинки, що росте у лісі, до гоових зошитів і підручників здійснюється чимало операцій і коштує це дуже дорого. Тому книжки треба берегти, тримати їх у хорошому стані.

Пам’ятайте, що пил і волога – запеклі вороги книги. Тому ви повинні раз у раз допомагати своїм вірним мовчазним друзям: не рідше двох разів на рік книги треба протирати сухою ганчіркою або чистити пилососом.

Інколи у книжкових шафах, які довго не відчиняються, може з’явитися сирість, запах цвілі. В таких випадках кожну книжку слід протерти сухою ганчіркою, а шафу треба залишити відчиненою на день – два щоб провітрилася.

Якщо з якоїсь причини книжки намокли, їх треба одразу висушити. Для цього між мокрими сторінками добре покласти аркушики паперу – вони заберуть вологу. Потім доцільно просушити книги на повітрі. Для цього їх ставлять відкритим віялом. Згодом висушені сторінки треба вирівняти: випрасувати їх через папір теплою праскою.

  На полиці книжки мають стояти вільно. Між верхніми обрізами книжок і верхньою поличкою слід залишити вільне місце для проникнення повітря.

 

Категорія: Мої статті | Додав: malka-n (20.10.2016)
Переглядів: 180 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar