Головна » Статті » Мої статті

Хто не знає Марка Твена?

 

30 листопада 2015 року виповнюється 180 років від дня народження Мар­ка Твена - американського письменника, гумориста, сатирика, публіциста, видав­ця. Він народився в той час, коли поруч із Землею пролітала комета Галлея, і помер у 1910 році в час її наступної появи близько земної орбіти. Письменник передбачив свою смерть ще в 1909 році: «Я прийшов у цей світ разом із кометою Галлея і в наступному році  покину його разом із нею».

Марк Твен - літературний псевдонім людини на ім'я Семюел Ленгхорн Клеменс. Крім цього, у Твена також були псевдоніми: Бродяга, Джош, Томас Джефферсон Снодграсс, Сержант Фатом і У. Епамінондас Адрастус Блаб..До речі, «Марк Твен» - по­няття з області навігації, означає «відміряй дві» морські сажні: саме так відзначали мінімальну глибину, придатну для судноплавства.

Життя Марка Твена було непередбачуваним: багато злетів та болючих падінь. Проте воно точно було непересічним та цікавим, а погляди письменника будуть цікавити багато поколінь.

Марк Твен дружив з одним із найзагадковіших людей свого часу - винахідником Ніколою Теслою. Письменник і сам запатентував декілька винаходів, як-то: саморегульовані підтяжки і альбом для вирізок з клейкими сторінками. Він од­ним із перших почав працювати на друкарській машинці «Ремінгтон».

А ще Твен обожнював кішок, а от дітей не любив (навіть хотів поставити пам'ятник царю Іроду). Одного разу великий письменник заявив: «Якби можна було схрестити людину з котом, людська порода від цього тільки виграла би, а от ко­тяча - явно би погіршилася».

 

ДЕВ'ЯТЬ ПОРАД ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ ВІД МАРКА ТВЕНА

1. Живіть у злагоді із собою. «Людина не може бути задоволена життям, якщо вона незадоволена собою».

2. Можливо, ви самі себе подумки обмежуєте. «Вік - це те, що існує у нас у мозку. Якщо ви про нього не думаєте, його не існує».

3. Розслабтеся. «Гумор - це найбільший дар, даний людству». «Ніщо не може встояти перед натиском сміху».

4. Відкиньте гнів. «Гнів - це кислота, яка більше шкодить судині, в якій вона зберігається, ніж тим, на кого вона ви­ливається».

5. Не вважайте, що вам усім всі зобов'язані. «Не кричіть всім навколо про те, що світ перед вами в боргу. Світ вам нічого не винен. Він був і до вас».

6. Якщо ви робите щось по-своєму, приготуйтеся до того, що вас не зрозуміють. «Людина, у якої є нові ідеї, буде вважатися диваком, до того часу, поки її ідеї не будуть мати успіх».

7. Розставляйте акценти так, як вам того хочеться. «Викиньте з голови всі проблеми. Закрийте вуха, біжіть від думок про проблеми або позбавляйтеся від них усіма можливими способами».

8. Не надто думайте над тим, як відчути себе добре. «Найкращий спосіб підбадьоритися самому - це спробу­вати підбадьорити когось ще».

9. Робіть те, що вам хочеться робити. «Років через 20 ви більше будете шкодувати про те, що ви не зробили, ніж про те, що зробили. Ловіть попутний вітер у свої вітрила. Користуйтеся. Мрійте. Робіть відкриття».

Категорія: Мої статті | Додав: malka-n (20.11.2015)
Переглядів: 264 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar